Zakres usług

Skaling

Jest to usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy skalera ultradźwiękowego. Usunięcie złogów chroni zęby przed obnażaniem szyjek zębowych i zapaleniem dziąseł. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Piaskowanie

Piaskowanie to oczyszczanie zębów z osadów (np. z kawy, herbaty czy papierosów) przy użyciu piaskarki stomatologicznej. Zabieg nie uszkadza w żaden sposób szkliwa i jest bezpieczny. Zalecany jest wszystkim przynajmniej raz w roku i stanowi uzupełnienie skalingu.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to kolejny zabieg profilaktyczny, wzmacniający zęby. Sam zabieg przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu powierzchni zębów, aplikując specjalny roztwór fluoru w postaci pianki nakładanej na specjalne łyżki umieszczane na zębach na określony czas. Fluoryzację przeprowadzamy jako ostatni etap higienizacji.

Lakowanie

Lakowanie, czyli zabezpieczanie szczelin i zagłębień, które występują na powierzchniach żujących zębów. Specjalny materiał dokładnie wypełnia zagłębienia, uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych i bakterii. W ten sposób ząb jest chroniony przed próchnicą. Lakowanie należy przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się zęba w jamie ustnej.