Zakres usług

Zakres usług

Stomatologia dziecięca

Wizyta Adaptacyjna jest jednym z najważniejszych momentów w życiu dziecka, o którym rodzice powinni pamiętać. Celem pierwszej wizyty u lekarza dentysty, jest nie tylko przygotowanie dziecka na późniejsze leczenie stomatologiczne, lecz również wykształcenie pozytywnych relacji z lekarzem i reakcji na działania lekarza.

Ważne, żeby pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym przebiegła w miłej i radosnej atmosferze w formie zabawy. Taka wizyta powinna się odbyć – zgodnie z zaleceniami – około 18. miesiąca życia. Dziecko powinno poznać świat stomatologii bez bólu i strachu przed dentystą. Zgłaszając się pierwszy raz do stomatologa w późniejszym wieku, kiedy już ząb boli i wymaga leczenia, może spowodować lęk dziecka i panikę. Można tego uniknąć, zgłaszając się na wizytę adaptacyjną.

Mleczaki – leczyć czy nie?

Oczywiście, że leczyć. Zdrowe zęby mleczne są bardzo ważne dla zdrowia całego organizmu dziecka. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało zdrową jamę ustną. Próchnica w zębach mlecznych rozwija się bardzo szybko, co prowadzi do bólu zęba i często jego usunięcia. Wpływa to na rozwój wad zgryzu, występowanie problemów z jedzeniem u dziecka. Stan zębów mlecznych ma bezpośredni wpływ na to, czy stałe zęby będą zdrowe i mocne, czy słabe i narażone na uszkodzenia.